Endonezya Ve Türkiye Modada Güçlerini Birleştiriyor

87
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Endonezya ve Türkiye, dünyadaki muhafazakar tekstil ve moda pazarının en önemli oyuncuları olarak güçlerini birleştiriyor.

Geçmişten günümüze kadar sanat ve yaşam biçiminde benzer değerler taşıyan iki müslüman ülke Endonezya ve Türkiye, dünyadaki muhafazakar tekstil ve moda pazarının en önemli oyuncuları olarak güçlerini birleştiriyor. Think Fashion ve Endonezya Konsolosluğu işbirliğiyle 28 Eylül Perşembe Günü İstanbul’da yapılacak The Gate: Jakarta-İstanbul buluşmasında 7 Endonezyalı tasarımcı ve marka hem koleksiyonlarını sunacak hem de dünya muhafazakar moda sektörüne dair bilgi ve tecrübelerini ’Indonesia Experience’ teması ile Türk Tasarımcılarla birlikte masaya yatırma fırsatı bulacak. The Gate: Jakarta-İstanbul projesinin iki ülke arasındaki ticari köprüleri güçlendirmesi, dünya muhafazakar moda sektörünün gelişimine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

28 Eylül Perşembe Günü Saat 14:00’da Conrad Otel‘de yapılacak The Gate: Jakarta-İstanbul buluşmasında 7 Endonezyalı tasarımcı ve marka hem koleksiyonlarını sunacak hem de dünya muhafazakar moda sektörüne dair bilgi ve tecrübelerini ”Indonesia Experience” teması ile Türk Tasarımcılarla birlikte masaya yatırma firsatı bulacak. The Gate: Jakarta-İstanbul projesiyle iki ülke arasındaki ticari köprüler güçlendirilirken, Dünya muhafazakar moda sektörünün gelişimine büyük katkı sağlanacak.
Projenin ilk ayağı geçtiğimiz Nisan ayında Jakarta’da gerçekleştirilerek, Türkiye’nin önemli tasarımcılarının, Endonezya moda sektörünün önde gelen isimleriyle buluşması sağlandı. Endonezya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın da desteklediği organizasyonda 400’ün üzerinde sektör temsilcisi buluştu, Türkiye’de tekstil sektörü ve olası işbirliği fırsatları büyük bir ilgiyle dinlendi.

The Gate: Jakarta-İstanbul projesinin mimarları muhafazakar moda sektöründe yaptıkları uluslararası organizasyonlarla isimlerini duyuran Franka Soeria ve Özlem Şahin, kurdukları Think Fashion ile küresel anlamda başarılı işlere imza atarken, hedeflerini her geçen proje sonrası daha da büyütüyorlar.

Think Fashion kurucu ortağı Özlem Şahin “The Gate: Jakarta-İstanbul projesi, iki ülke arasındaki dostluğu ve ticari ilişkileri moda ve tekstil odağında geliştirmek için İstanbul Endonezya Konsolosluğu ile dizayn ettiğimiz bir proje. Her iki ülkenin sektörde sahip olduğu fırsat ve imkanları öncelikle iyi anlamak, mevcut bariyerleri ortadan kaldırmak, yeni iş olanaklarını ortaya çıkartmak projedeki ana hedefimiz. Think Fashion olarak Istanbul, Londra, Dubai gibi dünyanın farklı başkentlerinde organize ettiğimiz moda haftalarında ülkeler arası işbirliklerinin geliştirmesine çok ihtiyaç olduğunu fark ettik. Örneğin satın almacı ve tasarımcı işbirlği yapmak için hazır fakat prosedürler ve yaptırımlar o kadar zorlayıcı ki, her iki taraf da bir süre sonra pes ediyor. The Gate: Jakarta-Istanbul ile bu gibi problemlere çözüm bulmayı, Jakarta ve İstanbul’u muhafazakar giyim sektörünün başkentleri yapmayı hedefliyoruz!”

Bölgedeki muhafazakar moda uzmanı olarak tanınan Franka Soeria ise “Birçok farklı alıcı tarafından ziyaret edilen İstanbul’un muhafazakar giyim sektörü için ana merkez olduğunu görüyoruz, İstanbul/Türkiye aynı zamanda muhafazakar modanın nasıl küresel bir dile sahip olabileceğinin de mükemmel bir örneği. Endonezya geniş bir market ve sınırsız inovasyonlara sahip. Endonezyalı tasarımcılar muhafazakar giyimi tanıtmak için bütün Dünya’yı geziyorlar. Bu ilişki her iki ülkenin de küresel pazarda daha güçlü olmasına yardımcı olacak.” sözlerini sarfetti.
Think Fashion ile birlikte The Gate:Jakarta İstanbul projesine ev sahipliği yapan Endonezya Başkonsolosu Herry Sudrajat “Türkiye’deki muhafazakar moda sektörü hızla gelişiyor. Endonezyalı tasarımcıları Türkiye’deki muhafazakar moda sahnesiyle tanıştırmamız çok önemli. Bu projede başarılı Think Fashion partnerliğiyle güzel sonuçlar alacağımıza olan inancımız tamdır”dedi.

Dünya basınında büyük yankı bulan Istanbul Modest Fashion Week ve London Modest Fashion Week organizasyonlarının ardından Think Fashion , 8-9 Aralık 2017tarihinde Dubai Modest Fashion Week’i gerçekleştirecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.