Türk Dünyasına Ait Sanatları Yaşatan, Tanıtan Ve Sunan Bir Galeri “VERNİ ART”

Halima Aden, Modanisa Modest Fashion Week kapsamında 20-21 Nisan’da İstanbul’da…

Dubai Modest Fashion Weekte Görsel Şölen….

Modanisa Ev Giyim Koleksiyonu İle Rahatlık

Halima Aden, Modanisa Modest Fashion Week kapsamında 20-21 Nisan’da İstanbul’da…

GİYİM, GÜNCEL, KADIN 28 Mart, 09:38'de eklendi

Halima Aden’in kendi adını taşıyan ilk bone koleksiyonu, Modanisa.com sponsorluğunda üç yıl sonra yeniden İstanbul’da gerçekleştirilen Modest Fashion Week’te görücüye çıkacak.

Aden’in yanı sıra modest giyim konusunda ulusal ve uluslararası alanda önde gelen 20’den fazla tasarımcının yer alacağı etkinlik 20-21 Nisan tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

İlk olarak 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen sektörün öncü etkinliği Modest Fashion Week, Londra (2017), Dubai (2017) ve Jakarta’nın (2018) ardından ‘evine’ dönüyor. Modanisa.com’un sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Modest Fashion Week süresince modest fashion sektörünün kalbi İstanbul’da atacak. Modest fashion sektöründeki en önemli tasarımcılar, markalar, influencerlar ve tüketicileri bir araya getirerek küresel bir platform oluşturan İstanbul Modest Fashion Week’te ayrıca sektörün en yeni trendleri görücüye çıkacak.

Dünyanın ilk hijabi modeli Halima Aden’in Modanisa’ya özel tasarladığı ve kendi ismi ile çıkardığı bone koleksiyonunun lansmanı da Modanisa İstanbul Modest Fashion Week kapsamında gerçekleştirilecek. Somali asıllı ABD’li model, 2016 yılında katıldığı güzellik yarışmasında moda dünyasının dikkatini çekti ve dünya çapında büyük bir popülarite kazandı. Toplamda 27 parçadan oluşan seçkin Halima Aden x Modanisa koleksiyonu, Aden’in ilk iş birliği olmasının yanı sıra kendi adını taşıyan ilk koleksiyon.

Halima Aden koleksiyonu, İstanbul Modest Fasihon Week’te podyuma çıkacak yirmi iki koleksiyondan biri. Etkinlik, modest giyimin önde gelen markaları ile dünyaca ünlü 20’den fazla tasarımcının heyecan verici buluşmasına ev sahipliği yapacak. En son küresel modest giyim trendlerinin ve 2019 Ramazan koleksiyonlarının sergileneceği İstanbul Modest Fashion Week’te Türk tasarımcılar Nihan Peker, Halil Gül ve Minel Aşk, İngiltere’den Till We Cover ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Rabia Zargarpur, öne çıkan tasarımcılar.

Nihan Peker’in ilk modest koleksiyonu, Halil Gül imzası taşıyan Modanisa’nın ilk modest gelinlik koleksiyonu M Wedding ve sürdürülebilir modest giyimde ön sıralarda yer alan Dubai merkezli Zargarpur’un şık, estetik ve organik kumaşlar ile hazırladığı Rabia Z x Modanisa kapsül koleksiyonu lansmanları da İstanbul Modest Fashion Week kapsamında gerçekleştirilecek.

İstanbul Modest Giyim’in başkenti

İstanbul Fashion Week hakkında konuşan Modanisa.com marka müdürü Havva Kahraman, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Modest Fashion Week’i doğduğu yere, İstanbul’a geri getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. 2016’daki ilk etkinlik, gelecekteki uluslararası modest moda etkinlikleri için standart oluşturmanın yanı sıra, daha fazla insana, bu dinamik ve çok hızlı büyüyen sektöre girmeleri için ilham verdi. Türkiye, Müslüman dünyanın en büyük moda pazarı ve Doğu ve Batı arasındaki köprü. Bu da İstanbul Modest Fashion Week’i (IMFW), en son küresel modest giyim trendleri görmek ve tasarımcıların 2019 Ramazan koleksiyonunu sergilemek için ideal bir yer haline getiriyor. Modest moda sektörüyle ilgilenen hiçkimsenin kaçırmaması gereken bir organizasyon.”

IMFW 2019’a katılmak veya yer almak isteyenler, etkinlik web sitesi modanisafashionweek.com adresini ziyaret ederek kayıt yaptırabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.