HALİTOZİS (AĞIZ KOKUSU) FARKINDALIĞI

Çırağan Sarayında Berren Studio “MİMOSA” Defilesi

LC Waikiki ile Kışın En Şık Hali

Ev Temizliğinin Yeni Yardımcıları : Robot Süpürge

Kadıköy’de Bir Şerbetçi Dükkanı; ERENKÖY ŞERBET VE MEŞRUBAT

MEKANLAR, YEMEK 15 Ağustos, 12:27'de eklendi

Bir şerbet değil şerbetçi markası olarak Erenköy Şerbet ve Meşrubat 2014 yılında İstanbul Kadıköy’de kuruldu. Geleneksel yöntemlerle üretilen yenilikçi içecekler tasarlayan Mustafa Pektaş’ın çıkış noktası şerbet olsa da asıl düşüncesi insanların içinde oturup kaliteli müzikler eşliğinde içeceklerini yudumlayacakları bir şerbetçi dükkanıdır.

İşe ilk olarak üretim noktasını kurmakla başlayan Mustafa Pektaş 45 çeşit şerbet üretimi yapmaktadır. 2016’dan itibaren menüsüne gazozları da ekleyen Erenköy Şerbet ve Meşrubat’ta 5 çeşit de benzeri olmayan katkısız gazozlar üretmektedir. Şimdilik tek fermente içeceği ise Trakya Bölgesinde yapılan Tükenmez Şerbetidir. Meyve şerbetlerini mevsiminde, her yıl takip ettiği takvime göre üretmektedir.

2018 ocak ayında ilk satış noktasını İstanbul Feneryolu’nda açan Erenköy Şerbet ve Meşrubat böylece sevenlerinin karşısına ete kemiğe bürünmüş olarak çıkmıştır. Feneryolu dükkanda kapıdan giren herkes üretilen şerbetlerin hepsinden tatma imkanına sahiptir.

Şerbetler:

Demirhindi, Acıbadem, Kuşburnu, Reyhan, Meyankökü, Biberiye, Tükenmez, Limonatalar; Meyve Şerbetleri (mevsiminde) Çilek, Şeftali, Susamlı Vişne, Frambuaz, Karadut, Kaktüs, Kızılcık, Nar, Ayva, Mandalina, Nane Portakal, Hurma, Erik, Üzüm; Çiçek şerbetleri: Lavanta, Yasemin, Gül, Mürver, Gelincik; Şekersiz: Ballı zencefilli nane limon, Pekmezli zencefilli incir, Su şerbeti.

Gazozlar:

Kakule limon, Anason, Defne, Muskat cevizi, Vanilya.

Öncelikle kendi topladığı meyve ve çiçekleri içeceklerinde kullanmayı tercih eden Erenköy Şerbet kimi zaman yerel üreticilerden ürün alırken, kimi zamanda semt pazarları ve halden de ürün temini yaparak tamamen katkısız, koruyucusuz kendine has içecekler üretmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.