Düğün dendiğinde akla ilk kına geceleri gelir.Tabii kına gecelerinin olmazsa olmazı kaftanlar, geçmişten günümüze geleneksellikle harmanlanıp modernize edilirken seçim yapmakta bir o kadar zorlaşır.
Geçtiğimiz hafta İstanbul Bağdat caddesinde açılışını yapan “BAĞDAT KAFTAN” kına gecenizde farklılık arayanların tercihi olmaya hazırlanıyor.


Bağdat Kaftan sahibesi Neriman Mavuş, 2012 Kocaeli üniversitesi mezunu ve 5 yıl finans sektöründe çalışmış.2016 yılında evlenmiş ve kendi kınası için araştırmalar yaparken böyle bir sektörde açık olduğunu ve bunun üzerine gitmesi gerektiğini düşünmüş ve eşinin de desteği ile mart 2017 de Bağdat Kaftan’ı kurmuş.

Tasarımları tamamen kendine ait olan kaftanların dikimini ise çok bu konuda uzman özel bir terzi yapıyor.Kumaşlarını özenle seçiyor ve kendisinin giymekten hoşlanmayacağı hiç bir kumaşı başkaları için tasarlamıyor.

Neriman Mavuş, hayalim insanları mutlu etmekti şuan mağazama gelen kızlar giyindiklerinde yüzlerindeki tebessümü ve mutluluğunu gördükçe işte bu iş doğru iş diyorum.