Geçtiğimiz aylarda “İngiltereli Ortaokul Öğrencilerinden Dünyayı Şaşırtan Peygamber Filmi” başlığıyla sizinle paylaştığımız bu  kısa film, katıldığı yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü…

Tony Blair İnanç Vakfı’nın düzenlediği kısa film yarışmasına (Faith Shorts) katılan 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi Amna Aslam, “Muhammad In Accrington… Inspiring Me” (Hz. Muhammed Accrington’da… İlham Kaynağım) adlı kısa filmiyle “Aksiyon” kategorisinde birinci seçildi.

Dünya çapında yüzlerce kısa filmin katıldığı yarışmada 14–18 yaş arası gençler, inançlarının onlara nasıl ilham verdiğini üçer dakikalık filmlerle anlatmaya çalıştılar.  Hollins Teknoloji Koleji  öğrencisi Amina Aslam ise, okulundaki diğer Müslüman öğrencilerin günlük yaşamlarında Hz. Muhammed (sav)’in örnek davranışlarından nasıl etkililendiklerini filmine konu etti.

İngiltere’nin Accrington şehrinde yaşayan ortaokul öğrencisi, mutluluğunu şu cümlelerle ifade etti:

“Biz bu filmi çekerken çok eğlendik. İnsanların olumlu yaklaşımları ve beğenilerini sunmaları bizleri çok mutlu ediyor. Amacım, İslamiyet’le ilgili pozitif bir mesaj verebilmekti. Ben de bunu Hz. Muhammed (sav) ile yapmak istedim. İnanıyorum ki, onun örnek davranışları ve bize ilettiği mesajları gerçek bir ilham kaynağıdır ve evrenseldir. Bu süreç benim inancımı daha da güçlendirdi. Müslüman olmaktan gurur duyuyorum ve bunu paylaşabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi.

 

Kaynak:www.sonpeygamber.info