Okullar Açılıyor; Çocuğunuz Güne Kahvaltı İle Merhaba Desin…

Kadıköy’de Bir Şerbetçi Dükkanı; ERENKÖY ŞERBET VE MEŞRUBAT

Eski Sanatları Yaşatan Mücevherlerden ; KİSWAH MÜCEVHERAT

BUNALTAN SICAKLARA KARŞI SERİNLETİCİ İÇECEKLER…

Okullar Açılıyor; Çocuğunuz Güne Kahvaltı İle Merhaba Desin…

GÜNCEL, SAĞLIK 7 Eylül, 17:19'de eklendi

Okulların açılmasına bir hafta gibi kısa bir sürenin kaldığı bugünlerde çocukların kahvaltı yaparak okula gitmesinin önemini vurgulamak istedik.

İlkokul çağlarından beri uzmanların üzerinde durduğu en önemli öğün olarak vurguladığı kahvaltı, güne iyi bir başlangıç yapmanın en etkili yolları arasında bulunuyor. Özellikle okul çocuklarının sabahtan öğlene kadar olan sürede verimliliğini arttırmak için kahvaltı etmeleri şart.

Peki kahvaltıda ne yemek gerekiyor?

Uzmanlara göre okula giden gelişim çağında olan her çocuğun, “Süt ve süt ürünleri ile beslenmesi kalsiyum açısından önemlidir. Mevsim sebzeleri domates, salatalık, roka, maydanoz gibi sebzeler çiğ hali ile, salata olarak veya tost-omlet içinde tüketilebilir. Kahvaltıda, iyi bir protein kaynağı olan yumurta çok önemlidir, ayrıca gün içinde sağlayacağı tokluk hissi de diğer besinlere oranla daha kuvvetlidir.Ceviz-fındık gibi kuruyemişler ve kuru incir-kuru kayısı gibi kuru meyveler yenilebilir. Taze sıkılmış meyve suyu ise C vitamini açısından önemlidir. Bununla birlikte hızlı ve ayaküstü bir kahvaltı için yulaf ezmesi, granola, fıstık ezmesi vb. gibi pratik hazırlanan yiyecekler tercih edilebilir.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.