HALİTOZİS (AĞIZ KOKUSU) FARKINDALIĞI

Çırağan Sarayında Berren Studio “MİMOSA” Defilesi

LC Waikiki ile Kışın En Şık Hali

Ev Temizliğinin Yeni Yardımcıları : Robot Süpürge

Türk Dünyasına Ait Sanatları Yaşatan, Tanıtan Ve Sunan Bir Galeri “VERNİ ART”

GEZİ, KÜLTÜR SANAT, MEKANLAR 15 Nisan, 20:32'de eklendi

“Sultanahmet semtinde Kadırga Liman Caddesinde bulunan Verni Art  Sanat Galerisi , Tarihi yarım adanın en önemli camilerinden biri olan Sokullu Mehmet Paşa Camiine komşu olma şansını yakalamış , Binanın Tarihteki izi Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olup kısmen tersane görevini üstlendiği kemerli mekan, günümüzde de Türk Dünyasına ait Sanatların merkezi olma yolunda Hizmete başlamıştır.”

Galeri “VERNİ” ismini dünya halıcılığının önde gelen merkezlerinden biri olan Azerbaycan ‘da yapılan havsız yani tüysüz halı ile kilim arası hafif bir halı türünden almıştır.

Verni Art salon 3 kattan oluşuyor. İlk katta Türk Dünyasına ait kıymetli antika objeler (Semaverler,Hamam sandıkları), İkinci katta Suriye ve Şam’dan getirilen antika mobilyalar ve İznik,Kütahya bölgesi çiniciliğinin önde gelen eserleri bulunuyor. Üçüncü katta farklı iki art salon bulunuyor; Ana galeride dünyaca tanınmış ve eserleri müzede yer alan Türk Dünyasının kıymetli sanatçılarının eserlerinin satış noktası olup yan salonda da her ay bir sergi , atölye ve kurs ve seminerlerin yapılması hedefleniyor.

Ayrıca alt katta da kıymetli ipek ve Azerbaycan’ın 7 bölgesinden getirilen antika yün halılar bulunuyor.

Verni Art Salon Sanat Müdürü Küratör Melis Uludağ , hergün 11:00 ile 22:00 saatleri arasında sanatseverleri galeriye bekliyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.